“Γιορτή 25ης Μαρτίου”

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε σχολική γιορτή από τους μαθητές της ΣΤ’ τάξης για την επέτειο της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές και μαθήτριες παρουσίασαν ένα χρονικό των σημαντικότερων γεγονότων της Επανάστασης μέσω αφήγησης και σύντομων θεατρικών παραστάσεων, αναφερόμενοι και στην τοπική ιστορία για το 1821.

Οι μαθητές/τριες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και χειροκροτήθηκαν θερμά από τους παρευρισκόμενους! Την επιμέλεια της γιορτής είχε ο εκπαιδευτικός της τάξης κος Πατραμάνης Βασίλειος σε συνεργασία με τη μουσικό του σχολείου κα Παπαδοπούλου Γλυκερία.

Με την ολοκλήρωση της γιορτής ακολούθησε η παράδοση της ελληνικής σημαίας από τη Διευθύντρια στον σημαιοφόρο, παρουσία των παραστατών του σχολείου μας.

Αφήστε ένα σχόλιο